
Service som syfte
Vi tror på att service är så mycket mer än att bara hålla era anläggningar i form.
För oss är kommunikation och återkoppling centralt. Hela vägen ifrån att vara tydliga med när vi kommer och går, till att återkoppla hur arbetet gick, vilket jobb som utfördes och hur det gick. Detta är viktigt för att ni och vi ska få en bra kommunikation, du som kund ska veta vad som händer i din fastighet och vad ni betalar för.
Vi tror också service är att bjuda på vår kompetens. Vi vill ge dig ett helhetstänk, där vi hittar långsiktiga lösningar som inte bara löser det aktuella problemet, utan fungerar bäst i längden.
Som kund kan det också vara svårt att fullt ut veta vilka behov man har och vilka lösningar som är möjliga, där vill vi hjälpa er att hitta den bästa lösningen och lösa samtliga era behov.

Om- / till- och Nybyggnation
Vi har kompetens och erfarenhet av att utföra både mindre och större anläggningar vid både nybyggnation och om- / tillbyggnad.

service
Vi vill tänka långsiktigt och skapa lösningar som håller över tid. Vi servar er anläggning och säkerställer en optimal drift.

Projektering
Vi utför enklare projektering, både för era nya projekt och ombyggnad av era befintliga anläggningar.

Teknisk utredning
Vid problem i era anläggningar eller inomhusmiljöer utreder vi detta för att lokalisera problemet och ge förslag på funktionell och kostnadseffektiv lösning.

OVK - Obligatorisk ventilationskontroll
Vi är certifierade att utföra sakkunniga funktionskontroller enligt OVK – Obligatorisk Ventilationskontroll.

Injustering
Vi kontrollmäter era luftflöden och justerar in er anläggning för en optimal drift och för att skapa bästa möjliga inomhusmiljö.

Drift- och energioptimering
Vi tar ett helhetsgrepp gällande drift- och optimering, gärna redan tidigt i byggprocessen. Vi tror att samverkan mellan olika yrkesgrupper i ett tidigt stadie, skapar ett bättre slutresultat.

Styr- och reglerteknik
Vi installerar, programmerar och driftsätter system för att skapa anläggningar som på bästa sätt samverkar för att få en optimal drift.